Wybierając produkt wykonany z materiału certyfikowanego Oeko-Tex standard 100, robicie coś dobrego dla siebie i dla planety.

Wybierając produkt wykonany z materiału certyfikowanego Oeko-Tex standard 100, robicie coś dobrego dla siebie i dla planety.

Oeko-Tex standard 100 to certyfikat świadczący o jakości produktów tekstylnych i włókienniczych, które mają bezpośrednią styczność ze skórą człowieka. 

Certyfikat OEKO-TEX® to międzynarodowy system certyfikacji tekstyliów, który gwarantuje, że produkty spełniają określone standardy bezpieczeństwa i jakości. Certyfikat ten jest przyznawany produktom tekstylnym, które zostały przetestowane pod kątem szkodliwych substancji chemicznych i spełniają określone kryteria.

OEKO-TEX® to niezależna organizacja, która została założona w 1992 roku w Szwajcarii i obecnie działa w ponad 100 krajach na całym świecie. Certyfikacja OEKO-TEX® jest przyznawana na podstawie kilku różnych standardów, które określają wymagania dotyczące bezpieczeństwa produktów tekstylnych, takich jak kategorie produktów, testowane substancje chemiczne i dopuszczalne poziomy.

Produkty oznaczone certyfikatem OEKO-TEX® są wolne od substancji chemicznych, które są szkodliwe dla zdrowia człowieka, takich jak pestycydy, metale ciężkie i formaldehyd. Oznaczenie OEKO-TEX® daje konsumentom pewność, że produkt jest bezpieczny dla skóry i nie wywoła alergii ani podrażnień.


Wybieraj mądrze i chroń środowisko!
Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.